Najlepsi bukmacherzy w Internecie

Porady bukmacherskie – najciekawsze zakłady piłkarskie

Większość osób korzysta tylko z podstawowych możliwości bukmachera, obstawiając jedynie kto wygra mecz. Można i tak, ale zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zanurkować nieco głębiej w dostępne rynki i znaleźć kilka ciekawostek, które mogą pozwolić nam na osiągnięcie sukcesu w obstawianiu. Na jakie konkretnie zakłady warto zwrócić uwagę?

porady bukmacherskie za free
Popularne rodzaje zakładów bukmacherskich na piłkę nożną

Zakłady na over/under

Over/Under to najbardziej popularne, zaraz po typowaniu zwycięzcy, zakłady na piłkę nożną. Polegają one na przewidzeniu ile bramek padnie w danym meczu. Nie trzeba na szczęście podawać konkretnej liczby, co mogłoby być trudne, ale trzeba zdecydować czy w danym spotkaniu padnie więcej, czy mniej bramek od liczby, którą postawimy.

W zakładach na over i under spotkamy się z bramkami połówkowymi. Wyglądają one np tak: over 2.5, under 3.5. Połówki stosuje się po to, by wyeliminować trzecią możliwość, czyli dokładną liczbę bramek. Tak jest, w przypadku over i under mamy do czynienia z zakładami dwudrogowymi. Samo to sprawia, że wygranie takiego zakładu jest nieco prostsze.

O co chodzi dokładnie w tego typu zakładach? W przypadku typu na over, zakładamy, że ilość bramek będzie większa niż obstawiona przez nas. Najbardziej popularny typ na over 2.5 będzie więc wygrany jeśli w meczu wpadnie 3 lub więcej goli. Under natomiast wymaga tego, by liczba bramek była mniejsza od założonej.

betonline kod promocyjny sts
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

O ile z zakładów na under lepiej zrezygnować, gdyż trudniej je przewidzieć, tak w przypadku overów udaje się to bardzo często. Przypomnijmy sobie np. mecz Niemcy – Brazylia na Mundialu. Kto mógł spodziewać się, że wpadnie tam aż 8 goli? Nie było chyba zakładu na under, który pokryłby tą ilość, a w przypadku over 3.5 mieliśmy już do czynienia z kursem powyżej 2.00. Brzmi ciekawie no nie? 

Zakłady na over są także bardzo łatwe w analizie. Wystarczy prześledzić tabele i zobaczyć jak dane drużyny wypadają na tle innych. Jeśli dużo tracą i strzelają – spora szansa, że tym razem będzie tak samo. Dobrym wyznacznikiem mogą być także ostatnie mecze. Jeśli dana drużyna wygrywa, remisuje lub przegrywa, strzelając nie więcej niż jedną bramkę, zdecydowanie lepiej będzie odpuścić sobie to spotkanie.  

Zakłady na over i under to jeden z ulubionych rynków dla tysięcy typerów. Można tam wygrać naprawdę atrakcyjne pieniądze, nie tracąc zbyt wiele czasu na długie analizy. 

Zakłady do przerwy/koniec meczu

Zakłady, w których musimy przewidzieć kto będzie zwycięzcą do przerwy i po zakończeniu meczu charakteryzują się znakomitymi kursami. Wszystko dlatego, że są to tak jakby dwa typy w jednym, a liczba możliwych rozstrzygnięć jest duża, gdyż istnieje aż 9 możliwych kombinacji. Podejdźmy do tego na spokojnie. Co jest najbardziej prawdopodobne? To, że w meczu lepszej drużyny z gorszą po pierwszej połowie będzie remis, a po drugiej zwycięży drużyna lepsza. Jest to potwierdzone wieloma statystykami, które mówią o tym, że w pierwszej połowie pada dużo mniej goli niż w drugiej. Z tego też powodu można zaryzykować stwierdzeniem, że w pierwszej połowie drużyny będą grać zachowawczo i nie będą szarżować, a w drugiej faworyci wykorzystają zmęczenie słabszych zawodników i skutecznie ich wypunktują. 

Zakłady na kartki

Zakłady na kartki mogą brzmieć jak loteria, ale wbrew pozorom wcale nie są tak trudne do przewidzenia, jak mogłoby to się wydawać. Główną zaletą tego wszystkiego jest to, że są to dość niszowe zakłady, które mało kto obstawia. Z tego powodu bukmacherzy nie przywiązują do nich aż takiej wagi i bardzo często wystawiają naprawdę dziwne kursy. Można próbować to wykorzystać.

O zakładach na kartki warto wiedzieć przede wszystkim to, że w przypadku obstawiania łącznej liczny kartek w meczu, żółta liczy się jako jedna, a czerwona jako dwie. Oczywiście, każdy bukmacher może mieć swoje zasady, ale ogólnie przyjęło się liczyć własnie w taki sposób. Drugą ważną informacją, którą koniecznie trzeba się dowiedzieć, jest to, w jaki sposób liczony jest zawodnik, który otrzyma dwie żółte kartki w meczu. Czy będą to dwa punkty za kartki? Czy może trzy, bo najpierw dostał żółtą, a później tak jakby czerwoną.

Decydując się na obstawianie kartek, musimy dokładnie prześwietlić sędziego. Niestety, same statystyki nie wystarczą i dobrze jest pooglądać kilka meczów z jego udziałem. Każdy z nich ma swój temperament i inaczej reaguje na sytuacje na boisku, w efekcie czego to co przez jednego może zostać wykartkowane, u drugiego skończy się tylko upomnieniem.

Ważna jest także liga. Premier League słynie z ostrej gry i tam sędziowie są nieco bardziej wyrozumiali, dlatego tu zakłady na kartki mogą być ryzykowne. Najlepiej udać się na południe. Portugalia, Włochy i Hiszpania słyną z brutalnych zagrań i wielu kartek w meczu. Nie można także zapominać o klasie meczu. Jeśli w grę wchodzi duża stawka, możemy być pewni, że zawodnicy będą grali agresywnie. Podobnie w przypadku pojedynków drużyn, których kibice nie przepadają za sobą. Co innego natomiast w meczach towarzyskich lub o tzw. pietruszkę, gdzie zawodnicy nie mają żadnych motywacji do agresywnego grania.

Śledzenie terminarzu meczów i statystyk zawodników również może być istotne. Jeśli zawodnik ma na koncie kartkę i po dostaniu następnej będzie musiał pauzować, istnieje duża szansa, że specjalnie sfauluje tak, by nie grać w mało ważnym meczu, a być w pełni gotowym do gry w tym ważnym. 

Bukmacher

Na forum sportowym piszemy najczęściej o piłce nożnej i promocjach bukmacherskich jakie dają nam legalni bukmacherzy w Polsce.

Porady bukmacherskie

Back to top button